_Gallery
_Lastest Comments

پوریا میگه:-فقط نورالدین بزله.
-------------------------------------------
سید نظام دلفانی میگه:-درود بی شک و بدون چون وچرا نورالدین بذله یکی از بهترین های امروز صدا و تنظیم و خوانندگی در غرب ایران هستند و به شخصه از نوع صدا و طنین دلنشین صدای او بسیار لذت میبرم و همیشه در منزل با اعضای خانواده و در ماشین ومسافرت هم از صدای آسمانی او بهره میبریم امیدوارم که همیشه سربلند و موفق و پیروز باشند.
-------------------------------------------
دریا از کرمانشاه میگه:-سلام.
یک خواننده وقتی یک آهنگ قدیمی یا ترانه فولکلوریک کردی را باز خوانی میکنند که همه با شنیدن آن رجوع میکنند به خاطرات ساخته شده گذشته خود با آن آهنگ.
اما نمیدانم چرا آقای نورالدین بزله وقتی آهنگی را بازخوانی میکند انسان احساس تکرار یا خاطرات گذشته در ذهنش تداعی نمیشود بلکه خاطره جدیدی در ذهن انسان میسازد.
این یک گوشه از هنر یک هنرمند واقعی است : دلیل متفاوت بودن آقا نورالدین بزله را نسبت به سایر هنرمندان را من اینگونه میبینم : 1 پیشینه بودن هنر در خانواده ( موروثی بودن هنر ) 2 اطلاعات به روز ایشان در زمینه موزیک 3 تلاش و کوشش همراه با عشق 4 آشنای با سازهای ایرانی و کلاسیک و یادگیری آن بدون بهره گیری از هیچ استادی فقط از سر ذوق و شوق ذاتی دلیل بر این شده کارهای متفاوتی از ایشان بشنویم که باب میل نسل قدیم و جدید است 5در آشوب بازار موزیک مخصوصا موسیقی کردی ایشان همیشه در تلاش بوده اند که جوانان ما به سمت موزیک مسموم و بدون ریشه نروند. و در کارهایشان به نحوی اصالت و فرهنگ بومی و قومی خودمان را به نمایش میگذارند که از اصل خودمان فاصله نگیریم .و ثابت کردن اینکه کرمانشاه هنوز هم حرفهای در موزیک برای گفتن دارد .به دلیل اینکه فقط به فکر جمع کردن مخاطب یا شنونده یا پرکردن جیبش نبوده در کارهای ایشان میشه فهمید بیشتر از هرچیزی فرهنگ و ادب (کردواری ) برایشان مهم است که این کار ایشان جای تقدیر و تشکر دارد. همه شما عزیزان را به خدا میسپارم و آرزوی سعادت و سربلندی بیشتر برای هنرمند عزیز استاد نورالدین بزله را از خداوند خواستارم
-------------------------------------------
پروین هستم میگه:-چارلی چاپلین به دخترش گفت تا قلب عریان کسی را ندیدی بدن عریانت را نشان نده.
آرام تر سکوت کن...!صدای بی تفاوتی هایت آزارم میدهد.
در تهای خود بیاموز که تنها تنهایی است که اموزنده تر از هر جمعی است
گفتمش نقاش را نقشی بکش از معرفت , با قلمش نورالدین بزله را کشید با وسعت دریا
آن کس پای تیرک چوبی آب میریزد دیوانه نیست باغبانی امیدوار است.
هر انچه خواستم نیامده دست , چون که بیگانه بودم به این دنیای پست , پی آب بودم و کوزه به دست , تا که آب یافتم , کوزه ام شکست .
زندگی مثل بادکنکی است در دستان کودکی که ترس از ترکیدن آن لذت داشتنش را از بین میبرد
کلاغها گر چه سیاهندو اوازشان خوش نیست اما انقدر با وفاند که شاخه های خشک در ختان را در فصل سرد زمستان تنها نمی گذارند, نورالدین جان تا قیامت کلاغتم.
میگن بارون مظهر دلتنگیهاست . تو ببین بادلم چکار کردی که داره برف میاد.
در روزگاري كه لبخند آدمها به خاطر شكست توست , برخيز تا ديگران بگريند...!
تنها پدیده ی موسیقی كردی......
تنها استثنای موسیقی كردی......
تنها ستاره ی موسیقی كردی.....
تنها معجزه موسیقی كردی......
تنها محشر موسیقی كردی.....
تنها سلطان موسیقی كردی....
در حال حاظر فقط و فقط نورالدین بذله است......
-------------------------------------------
یگانه از کرمانشاه میگه:-با تشکر از هنرمند بزرگ و دوست داشتنی آقا نورالدین بذله که کارهای ایشان در چهارچوب ادب و در خور فرهنگ و موسیقی کرد بوده است و حفظ کردن اصالت کرد در آلبوم واران که همه را به وجد آورد و ثابت کردنند که موسیقی ریشه دار کرمانشاه هنوز حرفهای برای گفتن دارد و با این وجود که همیشه در انزوا بوده اند کارهای را جلوه داده اند که برای نسل دیروز و امروز قابل قبول است من هم با یک آلبوم رسمی کاملا موافق هستم امیددارم که به زودی اسپانسرهایی که فرهنگ کرد برایشان مهم است زودتر بیاری این هنرمند بیایند تا اسم اونها هم در تاریخ موسیقی ثبت شود با آرزوی سالی سرشار از عشق و محبت
-------------------------------------------
مصطفی شیری میگه:-آقای نورالدین بزله یکی از بهترین و محبوب ترین خوانندگان کرداست واز این خواننده تشکر میکنم بابت صدای زیبا و دلنشینش سال نو را تبریک میگویم
-------------------------------------------
heidarin میگه:-سلام
حیف است صدای زلال و زیبای استاد نورالدین بزله بصورت رسمی منتشر نشود
1- پیشنهاد می شود ایشان بصورت رسمی و هدفمند مانند گروه های معروف که بواسطه رسمی بودن گروهشان در تمام دنیا معروف شده اند ( مثل گروه کامکار) مسیر پیشنهادی را پیش بگیرند البته نه اینکه ایشان معروف نیستند و یا محبوبیت ندارند ولی می تواند صد چندان شود.

2- شعرهایی که استاد بزله انتخاب می کنند اگر کردی کرمانشاهی باشد قطعا بسیار زیبا تر خواهد بود

موفق و موید باشید
-------------------------------------------
سروش منصوری میگه:-باسلام خدمت تمای عزیزان که به این سایت سرمیزنند ومطالب ونظرات دوستان رو میخوانند.وتوجه شما عزیزان را به مطالب زیل جلب مینمایم در ويژه‌نامه موسيقيايي " فاسكه كه " كه در فرانسه منتشر مي‌شود، آمده است كه ايران قديم و سرزمين "ميسوپوتاميا" يعني جايگاهي كه كردها اكنون در آن سكونت دارند، قديمي‌ترين مهد موسيقي جهان بوده است. به نوشته اين نشريه، تمام ملوديهاي ايراني در اينجا منظور ايراني بودن ملوديها است، يعني جايي كه فرهنگ آريايي در آنجا حضور داشته است- نه مرز جعرافيايي و سياسي ايران كنوني در جهان بي‌همتا و بي‌نظير است. قوم كرد به عنوان يكي از قديمي‌ترين اقوام آريايي به علت بهره بردن از فرهنگ غني ايراني داراي اصيلترين موسيقي و ملوديهاي جاودان و بزرگ است. براي دستيابي به غناي موسيقي كردي بايد از زرتشت و فرقه اهل حق شروع كرد، زيرا اگر كرد خود را وارث تمدن ماد مي‌داند، زرتشت نوه به حق مادهاست و پيروان اهل حق نيز، به حق كرد هستند و در كردستان زندگي مي‌كنند و به زبان كردي گوراني سخن مي‌گويند.

بر اساس كتابهاي قديمي اهل حق، هنر موسيقي از زمانهاي قديم مورد توجه مردم اين آيين بوده است. در نامه سرانجام (سرود يارسان) يكي از قديمي‌ترين كتابهاي اهل حق آمده است: " زماني كه خداوند قصد داشت روح را در كالبد آدم بدماند، روح در كالبد آدم قرار نگرفت تا اينكه بعد از ‪ ۴۰روز خداوند به بنيامين، دستور داد كه روح را در كالبد آدم بدماند و بنيامين آوازي براي روح خواند و روح در كالبد آدم جاي گرفت". موسيقي كردي در ميان مردم كردستان داراي يك پيوند ناگسستني با زندگي روزمره مردم است، بسياري از صاحب نظران كرد معتقدند: موسيقي كردي يكي از اصيل‌ترين موسيقيهاي ايراني است كه با گذشت قرنها ويژگيهاي خود را در فولكلور عامه كرد زبانهاي ايراني حفظ كرده است.

موسيقي كردي بازتاب غناي روحي و معنوي مردم است و در عين حال تريبوني براي تفسير مسايل عميق جامعه مي‌باشد..
حالاکه اطلاعاتی درزمینه موسیقی وجایگاه ان کسب کردیم بایدبه ارزش یک خواننده وهنرمندموسیقی کردی پی ببریم که بایددرکاراجراوخوانندگی تمام زوایه رادرنظربگیردمن باصحبتی که بااقای نورالدین بزله داشتم ایشان برتمامی این اطلاعات کاملاواقف بودندوایشان به قول معروف وسواسی که دراجرای کارهاشان به خرج میدهندمیخواهنداین این میراث بزرگ رابه خوبی پاس بدارن که واقعاتابه امروز ازپس این امرخوب برامدند..ایاعزیزان من بعضی ازخوانندگان ازادکرمانشاه که نمیخواهم اسمی ازانها برده باشم ایا ازتارخچه وفلسفه موسیقی کردی اطلاعاتی دارند.جواب این سوال کاملا واضح است چراکه اگردراین زمینه اطلاعاتی میداشتندهرشعری راملودی روی ان نمیگذاشتد ونمیخواندند که امروز اینچنین حتی فرهنگ کردی راهم به چالش کشیده اند
-------------------------------------------
فریبا از تهران میگه:-بهار یک نقطه دارد , نقطه آغاز بهارزندگیتان بی انتها باد .
سال نو مبارک بر همه شما برادران و خواهران کرد زبانم
-------------------------------------------
مهبان کرمانشاه میگه:-عید نوروز را از طرف خودم و دیگر ( خواهران و برادرانم ) به همه تبریک میگویم .
به اسرار مادرم و پدرم به این سایت سر زدیم البته خودمان خیلی دوست داشتیم با هنرمند آقای نورالدین آشنا شیم.
باید بگویم آقای بزله دستتون درد نکنه به اعتقاد مادر و پدرم شما تحولی در موسیقی کوردی روژهلات ایجاد کردید .
تا به امروز کسی اینکار را نکرده چرا که با این سیاه چادر قدیمی خاطراتی را در دل هر انسانی که در منطقه خودمان زندگی کرده باشه زنده میکنه .
باور کنید در این سال جدید مادر و پدرمان را خیلی شاد کردید برای خودمان هم خیلی جالب بود .
الان مادرم میگه دعای برایت بکنیم . از طرف همه خانواده بخصوص مادرم
خدایا در این سال جدید آقای نورالدین بزله را مثل ماه بدرخشان آمین آمین آمین
بابت شاد کردن همه ی ما بخصوص مادر و پدرمان ازتون ممنونیم به خونه ما حالو هوای دیگری بخشیدید.
-------------------------------------------
کاک میثم میگه:-سلاو
هربژی کاک نورالدین گیان
هیواداره ت کاک میثم
www.kurdistan-music.mihanblog.com
-------------------------------------------
سحر از کرمانشاه میگه:-نه طریق دوستان هست ونه شرط مهربانی که به دوستان یکدل سرودست برفشانیم .
دوستتدار همیشگیت آقای نورالدین سحر
-------------------------------------------
محمد شهسواری میگه:-با درود وسپاس بر تمامی هنر دوستان وهنر پروران سرای شیرین وفرهاد
با رها گفته ام وباز هم تکرار میکنم بر کورد بودنم مفتخر م پیشینه با افتخار وبا اقداری داشته ایم. بنده افتخار این را دارم که اهل دیار سنجابی هستم دیار دکتر کریم ومجاهدت هایش دیار سردار مقتدر . بله زادگاهم سنجابی است وهنرمند عزیزشهرمان جناب آقای نورالدین بزله نیز اهل این دیار است از تمامی عزیزانی که از خصوصیات اخلاقی و رفتاری اقای بزله تعریف وتمجید میکنند کمال تشکر رادارم از اینکه از صدایش یاد کرده اید زیبا ومنحصر بفرد است متشکرم . مشک ما خود میبوید ممنون از عطار. انتظار دارم بجای تعریف وتمجید در سایتها و وبلاگ ها بیاید دست بر دست هم نهیم و محیط و شرایط را برای اینچنین هنرمندی فراهم کنیم تا شاهد نمود بیشتری از ایشان باشیم تا حالا توجه کرده اید در حق هنرمندان قدیمی کرماشان انهای که از دنیا رفته اند ویا انهای که در قید حیاتند کوتاهی کرده ایم . برای اولین بار در تاریخ یارستان آقای بزله سرودی را تهیه وتنظیم کردند که یک کار نو وتازه بود اما فقط تقدیر وتشکر وتمجید کردند دریغ از حمایت مالی ومعنوی هر جای به نفعشان بود تمجید کردند وهرجایی بر ضرر انان بود این اثر هنری را رد ومنفور دانستند . ایا کسی نیست اسپانسر یک کنسرت برای اقای نورالدین بزله شود ایا کسانی نیستند که ایشان را ساپورت مالی کنند تا به انجایی که لیاقت دارد برسد ؟ نه کسی نیست. اما برای نوشتن و تمجید واستاد استاد گفتن زیاد هم هستیم شاید بعضی ها فکر کنند بنده از طرف ایشان صحبت میکنم ولی نه بنده از طرف خودم واعتقاد شخصیم را ابراز میکنم شاید هم اقای بزله با این نگرش بنده مخالف باشند . بله عاقبت هنرمندان ما این میشود که گوشه قهوه خانه ها ویا رستوران ها بنشینند و تار بزنند تا اینکه امرار معاش کنند نمونه آن مرحوم استاد مسقطی است حیف نبود آن همه استعداد ونبوغ . قضاوت با خودمان بدرود تا درودی دیگر
-------------------------------------------
فتو رنگین فیلم میگه:-به نظر من موسیقی هنری است که بشتوانه ای ان علمی است که هنرمند باید علمشو داشته باشه که بتونه روز به روز هنری اصیل و بیاد ماندنی از خود ثبت کند و اقای نورالدین بزله شایشتگی یک هنرمند اصیل را دارد که بدها میشود ان را بایه گذار یک سبک دانست با علم و سواد خیلی خوب یا یک نابغه در عرصه هنر که جا دارد تشکر گروه فیلمبرداری فتو رنگین فیلم را بذیرا باشد و بداند از صمیم قلب دوستش داریم فتورنگین فیلم کرمانشاه 09188327492 -08318247343
-------------------------------------------
پونه و صدف از کرج میگه:-آنجا که سخن از گفتن باز می ماند موسیقی آغاز می شود عمو نورالدین دوستتت داریم امیدواریم صدایت همیشه ماندگار باشد
-------------------------------------------
کامران رستمی میگه:-باسلام وعرض ادب خدمت استادنام اشنا وخوش صدای کرد نورالدین بزله ...استاد عزیزبنده یکی از طرفداران شماوصدای
شمامیباشم وهمیشه جویای احوال شما از اقای منصوری که ازهمشهری های بنده میباشدکه درچوارمیباشند هستم
وعلاقه وافری به صدای شمادارم وکارهای شماراهمیشه رادنبال میکنم هرچند دراین دنیای نامرادی که مازندگی میکنیم
محدودیتهای هست وکاملا به این مهم واقفم ولی همیشه منتظرکارهای جدید شمامیباشیم وازصدای مخملین شمالذت
میبریم افتخارمابه این هست که شماهنرمندی کرد هستین وما به خودمیبالیم که چنین هنرمندبزرگی که ازجان ومال مایه
میگذرادتافرهنگ وموسیقی کردی به دست فراموشی سپرده نشودماهمیشه به اینفکرهستیم که چگونه پاسدارزحمات
شماباشیم ....باارزوی موفقیت برای شما
-------------------------------------------
سعید میگه:-سلام کاک نورالدین .... از شما تقاضا دارم که یک صفحه فیس بوک بسازید که ما طرفدارانت بطور روزانه ازر کارای هنری شما باخبر باشیم . مطمئنم استقبال میشه ... یه انتقاد : سایت شما خیلی بی جون اگر کمکی در مورد جذاب کردن سایت شما باشه شما می تونین رو من حساب کنین..
-------------------------------------------
هیوااحمدی میگه:-سلام ودرودفراوان برهمه دوستان عزیزواستادبزرگ نورالدین بزله...من هم یکی ازدوستداران صدای اقای بزله هستم ..من تاچندوقت پیش فقط صدای ایشان راشنیده بودم ولی الان که به این سایت سرزدم ونظر هنرمندان برجسته وشاعر بزرگ کرد اقای الفتی که درمورد اقای بزله خواندم وباعث شد که بیشتراقای بزله رابشناسم ونظراتی که ابراز کردند کاملادرخور وشایسته ایشان هست. من نمیتونم تخصصی درمورد کارهای ایشان وموسیقی صحبت کنم امابه عنوان یک شنونده همیشه این احساس به من دست میده که ایشان باخیلی ازخوانندگان کرد خصوصاخوانندگان ازادموسیقی کردی کرمانشاه تفاوتهای درزمینه نوع اجراونوع موسیقی دارند وجالب اینجاست مثل شعرهای حافظ که تلفیقی ازعشق وعرفان دارد ایشان درکارموسیقی وخوانندگی طوری استادانه هم موسیقی قدیم وسنتی کردی وهم موسیقی مدرن یاامروزی رابه هم نزدیک کردن که انسان باشنیدن انها هم یک حس نوستالوژیک بهش دست میده وخاطرات گذشته رادرذهن تداعی میکندوهم ازمدرن بودن ان به وجدمیادویک تفاوت دیگری که درایشان میبینم این هست که خیلی ازکلیپهای که ازایشان دیدم هم نوع لباس وهم فرهنگ کردی راهمیشه به قولی پاس میدارد..به نظرمن خوانندگی دریک ساز الکترونیکی به دست گرفتن وهرشعری راخواندن نیست خوانندگی وهنرمند بودن درکلیپهای که استادبزله روانه بازار کردن دیدم چون ایشان تمام سازهای موسیقی راخوب بلدهستند وبه قول موسیقیدانان چهارگوشه موسیقی رامیدانندبه نظرمن ایشان یک معلم هست برای طرفدارن چون سبک های موسیقی رابه جوانان خوب یادمیدهندوهمیشه ازخواندن واجرای کارهای ضعیفی که امروزه خیلی ازخوانندگان کرمانشاهی میبینیم که این فرهنگ غنی کرد رابه چالش میکشند پرهیزمیکنند..من مصاحبه ای ازاستادبنان شنیدم که فرمودند اگرمن دنبال پول وکسب درامد ازراه موسیقی بودم دران زمان توی کافه هامیخواندم ولی من خودم راوقف کارهنردرراه صحیح نمودم ومن این خصلت بزرگ دراقای بزله میبینم که به دنبال مادیات نبودند وهمیشه هزینه های سنگینی متقبل شدندتاموسیقی وفرهنگ بزرگ کردی به بیراهه کشیده نشودمن به عنوان یکی ازدوستدارن موسیقی وفرهنگ کردی این فعالیتهای استاد بزله رامیستایم ...باآرزوی توفیق روز افزون برای این هنرمند
-------------------------------------------
محمد شهسواری میگه:-نورالدین بزله هنرمندیست با آگاهی از علم روز موسیقی و سرشار از انرژی فراوان در عرصه پرورش موسیقی کردی و شخصی خالص و بی شیله پیله میباشد ارزوی موفقیت برای ایشان دارم امیدوارم هنر دوستان قدر ومنزلت ایشان را بدانند متشکرم.
باعث افتخاری نورالدین عزیز
-------------------------------------------
حسین سوری میگه:-سلام دوست عزیز سایت شما عالیه ... واقعا بهت تبریک میگم :

من حسین سوری صاحب سایت ترکیه

شناسی و عاشق گونل هستم ...

آدرس سایتم : www.turkiye-iran.blogsky.com هستش ...

خوشحال میشم به

من هم سری بزنید ... یاحق
-------------------------------------------
افشار کرمانشاه میگه:-سلامتی اونایی که درد دل همه رو گوش میدن. اما معلوم نیست خودشون کجا درد دل میکنن! سلامتی اون دلی که هزار بار شکست , ولی هنوز شکستن بلد نیست! سلامتی اونایی که تو اوج سختی مشکلات بجای اینکه ترکمون کنن , درکمون کردند!سلامتی رفیقی که تو رفاقت کم نذاشت ولی کم برداشت تا رفیقش کم نیاره . سلامتی خودت آقا نورالدین
-------------------------------------------
پروین هستم میگه:-آدم متعصب مثل میوه نارس و کال می مونه که محکم به شاخه ی درختش چسپیده!

در هنگام اوج با مردم با مهربانی رفتار کن . چرا که به هنگام سقوط با همان مردم رو به رو خواهی شد.


مردم اغلب. بی انصاف . بی منطق و خود محورند ولی آنان را ببخش...
اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم میکنند ولی مهربان باش ...
اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و دستکار باش ...
نیکی های امروزت را فراموش میکنند و لی نیکو کار باش بهترینهای خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد و در نهایت میبینی که هر آنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو و مردم. کوروش کبیر

در لحظات شاد بودنت آقای نورالدین آرزوی توقف زمان را دارم تا همیشه شاد بمانی.
-------------------------------------------
محمد شهسواری میگه:-با درود و عرض ادب مجدد خدمت همه شما دوستان عزیز وهنر مند وهنردوست چندی پیش مصاحبه تلویزیونی ماموسا ناصر رزازی را با شبکه نوروز مشاهده کردم جای مباهات وخوشحالی ما کرمانشاهیان است که اینچنین این استوره موسیقی با این همه لذت از هنر استاد نورالدین بزله تعریف و اورا مورد تائید خود قرار میدهد استاد بزله از تحولی در موسیقی کرد صحبت میکند بنام موسیقی مدرن بله این تحول را ایجاد کرده است صحت این صحبت را استاد بی بدیل کاک ناصر تائید کرده امید است کاکه نورالدین بزله در این مسیر با سرعت بیشتر گام بردارد ما هم بر کرد بودنمان وبخصوص بر کرماشاهی بودنمان بنازیم که این چنین نابغه ای در بینمان هست واورا هر گونه که در توانمان هست مورد حمایت قرار دهیم بدرود
-------------------------------------------
کسرا میگه:-جمله ای از استاد نورالدین بزله بهترین خواننده كردستان یاد گرفتم حق یارش سالم باشی داداش عزیز هنرمند بزرگ و با اخلاق یا حق

(خدا بتوای بیده کسی چوی بسی نیده دسی )
(خدا نتوای بیده کسی چوی وا کی دسی بسی)
-------------------------------------------
محمد شهسواری میگه:-درود بر مردم مرزدار کرد بر مردم وطن دوست وغیور بر مردم هنر پرور وهنر دوست
بنده افتخار دارم ازخطه مردم ایل سنجابی و از زادگاه سردار مقتدر باشم هنر وموسیقی کرد تاریخ دیرنه دارد وما میراث دار این هنر هستیم به لطف ایزد منان هنرمندی از همین خطه بنام استاد نورالدین بزله با تفکری زیبا بسمت موسیقی مدرن گام های برداشته است من از دوستان نزدیک و طرف موسیقی کرد و هنرمند نورالدین بزله هستم ایمیلم در خدمت همه منتقدان وصاحب نظران میباشد امید است با همفکری و ایدهای جدید بسمت شکوفایی موسیقی کردی حرکت کنیم
mohamadshahsavar60@yahoo.com
-------------------------------------------
محسن صنعتی میگه:-من هم به نو به خودم خدمت همه شما عزیزان سلام عرض میکنم . اینجانب محسن صنعتی هستم عضو کوچکی از اقیانوس و دنیای بزرگ موسیقی با ید به یک موضوع اشارهای داشته یاشم که من در تنهای خود با مقا م خواندن آقای نورالدین بزله واقعا حال کردم و ایشان را به عنوان خواننده ای که دارای سبک هستند میشناسم امیدوارم که در تمام مراحل زندگی موفق باشند عضو کوچک اقیانوس هنر محسن صنعتی
-------------------------------------------
اصغر اسفندیاری میگه:-با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان اینجانب اصغر اسفندیاری هستم که سالهاست که در تهران زندگی میکنم چند روزه که به کرمانشاه امدم به اقوام سری بزنم. از چند ساله پیش ارادت دارم خدمت آقا نورالدین بزله اما نمیدانستم تا به این حد هنرمندن ایشان, چون سی دی از این عزیز دیدم که در نواختن چند ساز مختلف واقعا تسلط دارد تصمیم گرفتم تبریکی بگویم بابت این همه هنری که داره اما وظیفه دانستم که داخل سایتهای که مربوط به آقا نورالدین هست بیام و اینو توضیح بدم در ضمن خودمم موسیقی کارمیکنم و خیلی هم به آقا نورالدین علاقمندم نظر من هم اینکه استاد نورالدین بزله دارای سبک هستند چون از کسی تقلید نکرده هرچی بوده از روز اول خودش بوده و داری سبک بخصوص خودش است.و جزء بهترین خوانندگان کورده . دم همه برو بچهای کرد گرم همه شما رو میبوسم کوچک همه شما اصغر اسفندیاری09126715412
-------------------------------------------
محمد سماواتی میگه:-واقعا خیلی خوشحالم زمانی که وارد گوگل شدم با سرچ بهترین خواننده کرد با اسمش مواجه شدم که از دوران بچگی علاقه به او داشته ام و واقعا صدای این هنرمند باعث شد که من علاقه شدیدی به موسیقی کردی پیدا کنم و این شخص کسی نیست جزء آقا نورالدین بزله
از زمانی که سی دی نبود با عبور از یک نوار فروشی صدای گرمش واقعا به دلم نشست و من هر ما یا دوماه یک بار به دنبال کار جدید این هنرمند بودم خیلی دوست داشتم که بتوانم رابطه ای دوستانه و خیلی نزدیک باهاش پیدا کنم این چند سال به نحوی گذشت و تا کنسرت ایشان در کرمانشاه بود و تابلوی تبلیغاتی ایشان را داخل شهر دیدم و با چه ذوق و شوقی به خانه رفتم و پدر و مادر و نزدیکانم را برای دیدن این هنرمند بزرگ و دوست داشتنی به راه انداختم برنامه موسیقی با نظم خاصی با همراهی هنرمندان بزرگی که پدرم انها میشناخت اجراء شد و در پایان به هر نحوی میخواستم به بالای صحنه بروم و واقعا عاشقانه این هنرمند عزیز را در اغوش بگیرم و احساساتم را نسبت به او ابراز کنم و خانواده ام را به او معرفی کنم و بهترین خاطره زندگیم هم این است که در کنار این هنرمند دوران کودکیم بودم به همین منوال رابطه خانوادگی من با اقا نورالدین کم کم بیشتر و بیشتر شد و اگر اغراق نکنم یک عضوی از خانواده ماست در همان زمان کودکی که 12سال داشته ام تا به امروز که 26 سالمه و در حین خدمت سربازی هستم وجود ایشان را در دل روحم همیشه بخاطر خواهم داشت تقدیم به بهترین خاطرات زندگیم و بهترین خواننده کرد اقا نورالدین دوستدار همه شما عزیزان سرباز وظیفه محمد سماواتی
-------------------------------------------
پیام از کرمانشاه میگه:-سلام به همه هنرمندان کرمانشاهی
تا کی تقلید؟
آیا وقتش نرسیده که تحولی به موسیقی شهرمان بدهیم ؟
با وجود این همه خواننده در شهر کرمانشاه محدود خوانندگانی هستند که احساس زیبای موسیقی را در دل ایجاد می کنند.
کل موسیقی کردی منحصر به ریتم دو چهار و هفت هشتم و خواندن آهنگهای ترکی و فارسی با شعرهای کردی نیست.
سعی در پیشرفت داشته باشید.
بنده شخصا از بین خوانندگان شهرمان با صدای آقایان عزیزخانی زنده یاد منوچهر طاهرزاده اسماعیل صابور آقای هنرجو و نورالدین بذله و عباس جلیلیان همیشه حال کرده و میکنم چون با احساس و با تکنیک می خوانند تقلید هم نمیکنند.
در آخر برای همه نوازندگان و خوانندگان شهرمان آرزوی پیشرفت و سلامتی دارم
-------------------------------------------
شاپور میره بیگی میگه:-اینجانب شاپور میره بیگی به عنوان یک شنوده موسیقی و به عنوان کسی که چندین سال هست که اقای نورالدین بزله را میشناسم و صدای ایشان را گوش میدهم واقعا صدای زیبا و پر قدرتی دارند که انسان هر موقع گوش میده حس قشنگی بهش دست میده و ارزو میکنم که همیشه در عرصه هنر و زندگی موفق و تندرست باشند البته من حدی ندارم که بگم ولی خودم هم موسیقی کار میکنم همینجوری صحبت نکردم روی دلیل گفتم 09189241062
کوچک همه شما عزیزان شاپور میره بیگی
تقدیم به بهترین خواننده کرد نورالدین بزله
-------------------------------------------
کاج فیلم میگه:-با تشکر از زحمات شما برای طراحی زیبای سایت کاج فیلم کرمانشاه
بهنام صفایی 09188395263
-------------------------------------------
دوستدار و طرفدار میگه:-یك معجزه یك استثنا یك ستاره یك محشر یك هنرمند واقعی....
فقط و فقط سلطان خوانندگان نورالدین بزله
نورالدین بزله بهترین خواننده کرد
نورالدین بزله بهترین خواننده کرمانشاه
نورالدین بزله بهترین خواننده کردستان
نورالدین بزله بهترین خواننده کرد

سلامتی اونایی که درد دل همه رو گوش میدن. اما معلوم نیست خودشون کجا درد دل میکنن! سلامتی اون دلی که هزار بار شکست , ولی هنوز شکستن بلد نیست! سلامتی اونایی که تو اوج سختی مشکلات بجای اینکه ترکمون کنن , درکمون کردند!سلامتی رفیقی که تو رفاقت کم نذاشت ولی کم برداشت تا رفیقش کم نیاره . سلامتی خودت آقا نورالدین


wink
-------------------------------------------
دوستدار و طرفدار میگه:-نعمتهای آسمان همیشه برف و باران و نور نیست گاهی خداوند انسانهای را بر ما نازل میكند از جنس آسمان به زلالی باران .به سفیدی برف و روشنایی نور.

ناب ترین دعاهایم را بر تار خورشید و عرش کبریا به ودیعه میگذارم تا همای سعادت بر زندگیت لانه کند.


به کسانی که به شما حسودی میکنند احترام بگذارید , زیرا اینها کسانی هستند که از صمیم قلب معتقدند شما بهتر از آنانید.

همیشه در بهترین زاویه قلبم خواهی ماند آنجا که فقط جاودانه ها میمانند!


رفیق مثل کفش می مونه رفاقت مثل جاده .خیلی سخته که وسط جاده بفهمی پا برهنه ای .


رفاقت رو از دست فروش بازار نخر یدم , بلکه تو کو چه های خاکی محله مون یاد گرفتم پس خوب میدونم که برا کدوم رفیق زمین بخورم که از زمین خوردنم شاد نشه بلکه دست خاکیم رو بگیره و از زمین بلندم کنه ... زمین خوردتم رفیق!

موشی در خانه صاحب مزرعه تله موش دید! به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد.همه گفتند: تله موش مشكل توست به ما ربطی ندارد!ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید!از مرغ برایش سوپ درست كردند!گوسفند را برای عیادت كنندگان سر بریدند!گاو را برای مراسم ترحیم كشتند! و در این مدت موش از سوراخ دایوار نگاه میكرد و به مشكلی كه به دیگران ربط نداشت فكر میكرد.كاش ما انسانها یاد میگرفتیم مشكل یك انسان مشكل همه انسانهاست.

دختری به كورش كبیر گفت دیوانه وار عاشقت هستم. كورش گفت لیاقت زیبایی تو را برادرم دارد كه پشت سر تو ایستاده . دختر برگشت و كسی را ندید!كورش گفت اگر عاشقم بودی روی بر نمیگرداندی.....

تا توانی در جهان همراه اهل درد باش/یا مبر نامی ز مردی یا حقیقت مرد باش

بی تعارف عرض کنم خیلی با صدات حال کردم آقا نورالدین خیلی دوستت دارم امیدوارم همه اینها را از من قبول کنی به جای شبهای را که با صدای شما به صبح رساندم مرگ را با صدای شما دوست دارم .
بی تو باران هم ...
بوی تشنگی میدهد
-------------------------------------------
امید مهدی آبادی میگه:-اینجانب امید مهدی ابادی از شهر زیبای کرمانشاه که خودم مدت 21 سال است که موسیقی کار میکنم و با نورالدین هم دوست هستم نظر من راجب این هنرمند این است که از لحاظ اخلاقی و صدای ادم موفقی است ارادتمند تمام بچهای کرمانشاه امید مهدی ابادی 09188318727
-------------------------------------------
مجنون پیر نظری میگه:-با سلام و درود به تمام موسیقی دوستان و هنر پروران عزیز بخصوص همشهریان و دوستان قدیمیم .
نظر من در مورد هنرمند گرامی جناب استاد نورالدین بزله اینکه واقعا وقتی یک لحظه میخوام اهنگ ایشان را گوش کنم بایدتمام وقت خودمو بزارم برای گوش کردن تمام اهنگهای ایشان. من هر جای دنیا که باشم از جان و دل یکی از طرفداران پرو پا قرص استاد نورالدین بزله میباشم . بنده خودم فیلمبردار هستم با خیلی خواننده گان هم دوست و برادر هستم اما ایشان در کار هنر جایگاه بخصوصی........... داره کارش با همه فرق میکنه و متفاوته با احترام به همه هنرمندان کرمانشاه بخصوص استاد گرامی نورالدین بزله عضو کوچک دنیای هنر
مجنون پیر نظری از کرمانشاه 09183395969
-------------------------------------------
تورج حیدری میگه:-با تشکر از شما دوستان عزیزی با نظرات مختلف. و عرض تبریک برای این سایت خوب
و اهمیت دادن دوستان هنردوست و هنر پرور به موسیقی کرمانشاه اینجانب تورج حیدری
از هنرمندان کرمانشاه فرزند مرحوم هنرمند (عبدالعزیز) (هوره) خوان .دوست دارم موسیقی کرمانشاه به زبان کلهری بیشتر کشیده شود
و شناسانده شود ولی متاسفانه اکثر هنرمندان خوانا خواه به طرف موسیقیهای کاذب کشیده
می شوند و نمیتوانند احساسات خود را حتی با کارهای خود که انتخاب کرده اند به مردم بیان کنند. در کرمانشاه هنرمندان زیادی داریم که
همشهریان عزیز باید در مورد تک تک اینها با صداقت قضاوت کنند و تصمیم بگیرند که چه
کسانی را به مجالس خصوصی خود دعوت کنند.جا دارد اینو عرض كنم بنده
رابطه نزدیک با آقای نورالدین بزله دارم آقای نورالدین بزله
یکی از خصوصیات خوبی که دارند به فکر مال دنیا و پرکردن جیب خود نبوده و نیست و تنها هنرمندیست که خود از نزدیک دیده ام
چند ساز مختلف را با توانایی با و بدون هیچ نقصی می نوازد و از صدای توانایی بخوردار است. بنده منتظر نظرهای مختلف از طرف هنر دوستان هستم که بتوانیم از نظرات همدیگر استفاده کنیم و یک بار از صمیم قلب بجز خدمت به چیزه دیگری فکر
نکنیم ارزومند بزرگترین آرزوهای شما دوستان عزیز .
تورج حیدری 09181313760 09391313760
-------------------------------------------
شهلا کرمانشاه میگه:-به جرات میتوان گفت که بهترین خواننده درمیان نسل جدید هنرمندان کرد نورالدین بزله میباشد صدایی فوق العاده با بهترین چرخش در کلیه زوایای موسیقی کردی .
از بهترین کاست وسی دی های یا البومهای وی میتوان (نسیم) (۲۰۰۶) (جوانی) (دنیای خزان) (سمانه) و کاری که زنده در مراسمی خصوصی ظبط شده بنام (عروسی) و (کتانه) و آلبوم جدیدی که اجراء زندس به نام (بری بیان) رانامبردکه قابل مقایسه با هیچ کار زنده ای نیست گوش کنید خودتان قضاوت کنید که از استثناهای زمان خودشه .امید است شاهد شنیدن کارهای بیشتری از این هنرمند باشیم شک ندارم یک روز به عنوان یک نابغه اسم این استوره بیاد در موزیک ما خدا نگهدار همه ی شما عزیزان
-------------------------------------------
فهیم آزاد بندر عباس میگه:-سلام امروز اتفاقی با سایت شما عزیزان برخوردم و نظرات عزیزان را خواندم .به قول عزیزی که گفته بود "ماهی توی دریا نهنگ میشه "باید بگم نورالدین یه شیر ماهیه .بیایید دریا باشیم و حمایتش کنیم تا اندازه واقعی اش بر همگان آشکار شود .دیگر نمی خواهم بیستون بی صدا باشم که قامت کسی را خم کنم می خواهیم خلیجی به وسعت فارس باشم و به همان وسعت قدر دان زحمات ایشان .امیدوارم این پیام مرا بخوانند که شاید توانایی من برای ایشان قطره ای باشد اما قابل بدانند و اجازه دهند این قطره جزیی از این دریا برای شما باشد . برادر و دوست دارغریب شما فهیم آزاد از بندر عباس
-------------------------------------------
وحید میگه:-سلام و عرض خسته نباشید .
دلم می خواست این دردها را باصدای بلند فریاد میزدم اما .......
شیرین و مهردادو سروش عزیز نظراتتون تامل بر انگیز است تحت تاثیر قرار گرفتم .
به راستی بر سر ما چه آمده که این قدر ناسپاس شده ایم ؟
آرزوی سلامتی برای همه هنر دوستان و هنرمند مهربان و خوش قلب کرمانشاهی که مایه افتخار و سربلندی ماست .
-------------------------------------------
ابراهیم بزله میگه:-با درود و عرض ادب خدمت مدیران محترم وبلاگ وظیفه خود دانستم كه با توجه به اینكه شما مدیران محترم و بزرگوار در این وبلاگ برادرم نورالدین بزله را مورد توجه و عنایت خویش قرار داده اید تشكری خالصانه بدین وسیله تقدیم نمایم به حق به اعتقاد اینجانب باید به سلیقه و درك شما افتخار كرد بنده نه به عنوان برادر بلكه به عنوان یك بازدید كننده و نظریه پرداز بی طرف به شما تبریك میگویم.با تقدیم احترام كوچك همه ی شما عزیزان ابراهیم بزله
-------------------------------------------
شهلا میگه:-بهترین خواننده کرد.......
تنها پدیده ی موسیقی كردی......
تنها استثنای موسیقی كردی......
تنها ستاره ی موسیقی كردی.....
تنها معجزه موسیقی كردی......
تنها محشر موسیقی كردی.....
تنها سلطان موسیقی كردی....
در حال حاظر فقط و فقط نورالدین بزله است.....
در کل
ستاره بی مدعای موسیقی کردی داخلی تا امروز فقط و فقط نورالدین بزله
-------------------------------------------
امیر غلامی میگه:-به نظر اینجانب استاد نورالدین بزله از نظر سبک خواندن و خلاقیت منحصر به فرد است
www.nosrat-is.com
-------------------------------------------
اصغر قنبری میگه:-دیگرهرگزروح خود را زباله دان رنجشها نمیکنم میخواهم ببخشم و همیشه دوست بدارم.عرض سلام
خدمت هنرمند عزیز آقا نورالدین واقعا صدات قشنگه. صدات یه حس خوبه. کمترکسی هست که چنین
جنس صدایی داشته باشه.همیشه منتظرکارهای قشنگت هستم باآرزوی موفقیت برای شما.ارادتمند اصغر قنبری نوازنده 09181311739
-------------------------------------------
سروش میگه:-باسلام به تمامی هنردوستان وهنرمندنام آشنااستادبزرگ نورالدین بزله سخن خودرا باجملاتی ازبزرگان دنیا آغازمیکنم..
افلاطون : موسیقی یک ناموس اخلاقی است که روح به جهانیان، و بال به تفکر و جهش به تصور ، و ربایش به غم و شادی و حیات به همه چیز می بخشد .

ابونصر فارابی:موسیقی علم شناسایی الحان است و شامل دو علم است;علم موسیقی عملی وعلم و موسیقی نظری

ابوعلی سینا : موسیقی علمی است ریاضی که در آن از چگونگی نغمه ها از نظر ملایمت و سازگاری ، و چگونگی زمانهای بین نغمه هابحث می شود

بتهون : موسیقی مظهری است عالیتر از هرعلم و فلسفه ای . موسیقی هنرزبان دل و روح بشر و عالیترین تجلی قریحه انسانی است

لئوپددوفن: ریشه موسیقی به عهد کهن ارتباط دارد.درواقع همان روزیکه انسان توانست برای نخستین بار خوشیها ورنجهای خود را با صدا نمایش دهد ، مبداموسیقی به شمار م

هدف ازنوشتن این جملات کسب اطلاع ازمهم بودن موسیقی وآواز هست ..عزیزان من.اصطلاح «خنیای باستانی ایرانی» حروف نویسی خالص کلمات ایرانی است که ترجمه آن عبارت از«موسیقی ایران باستان» و یا بعبارت دیگر «موسیقی سنتی ایران» است. این اصطلاح ایرانی امروزه بخوبی قابل درک است ولی در مقایسه با اصطلاح پر مصرف «موسیقی اصیل» که معنای آن نیز همان است، بندرت استفاده می‌شود. با استفاده از شواهد کاویده شده، مانند تندیس کشف شده در ساسا، سوابق موسیقی بخوبی به دوران امپراتوری ایلامی (۶۴۴-۲۵۰۰ قبل از میلاد) برمی گردد. بطور مشهود، اطلاعات کمی در خصوص موسیقی این دوره در دسترس است. تنها استثناء ابزار باقی مانده موسیقی مانند گیتارها، عودها و فلوت‌هایی که ابداع و نواخته شده، می‌باشند. گفته می‌شود ابزار موسیقی مانند «باربت»(بربط؟) ریشه در این دوران یعنی حدود سال ۸۰۰ قبل از میلاد داشته‌است پس مابایداین راخوب درک کنیم که تقریبا موسیقی ازآغازخلقت بشرهمرا بشربوده وغذای روح هرآدمی به حساب میاد استادنورالدین بزله بایدگفت یکی ازمیراث داران این فرهنگ ومیراث بشریست بیاییدهمه باهم دست دردست هم این هنرمندبزرگ درحفظ این رسالت بزرگ یاری رسانیم که الحق تابه امروز دراین عرصه چیزی کم نزاشته است باتوجه به سن کمی که دارند همیشه جلوتراززمان درحرکت بودندشاید علت این بوده باشدکه هنردرخون ایشان هست چراکه درخانواده ای هنرمند بزرگ شدند ....شادزی مهرافزون
-------------------------------------------
سید نظام دلفانی میگه:-درود بی شک و بدون چون وچرا نورالدین بذله یکی از بهترین های امروز صدا و تنظیم و خوانندگی در غرب ایران هستند و به شخصه از نوع صدا و طنین دلنشین صدای او بسیار لذت میبرم و همیشه در منزل با اعضای خانواده و در ماشین ومسافرت هم از صدای آسمانی او بهره میبریم امیدوارم که همیشه سربلند و موفق و پیروز وموفق باشند
-------------------------------------------
مریم میگه:-من از موسیقی اصیل و ریشه دار ایرانی حمایت می کنم و همیشه عاشقانه و با جان و دل پذیرای شنیدنش صدای نورالدین بزله هستم.جای بسی تاسف است که ما در کشوری زندگی میکنیم با این فرهنگ غنی و با اصل و نصب خوانندگانی که خصوصیت منحصر به فردی در آن ها نمی بینیم این طور حمایت می شوند.البته گله زیادی بر آنها وارد نیست اول به دلیل اینکه همه آنها از جوانانند. شکایت اصلی را باید از مسئولین کرد که این همه بی مهری به موسیقی اصیل و فاخر ایران که حتی از نشان دادن ساز ایرانی خودداری می کنند چه انتظاری می شود از جوانان داشت.من هم یکی از همین قشر جوان هستم و این طور فکر می کنم.ای کاش عاقلانه تر بیندیشیم.به امید روزی که پرچم فرهنگ و هنر ایران بر فراز بلند ترین نقطه جهان به اهتزاز درآید.انشاالله

-------------------------------------------
سروش منصوری میگه:-باعرض سلام ....این بارروی سخنم باطرفداران استاد بزله هست وکسانی که به سایت ایشان سرمیزنند...
درابتدابایدعرض کنم واین مطلب درچندین جای دیگه هم گفتم به قول مسعودبارزانی هرجاکه کردهست انجا ایران است عزیزان من هم وسعت سرزمین کرد برجهانیان پوشیده نیست وهم قدمت تاریخی این قوم بزرگ امااگرمیبینیدامروزازخیلی چیزها پس هستیم نشانه ان نیست که ملت کردواپس گراهستندمن مثالی براتون خواهم زدکه ملت کردازخیلی ازفرهنگهی دیگرجهان پیشرفته ترهست وچشم اندازی دارد که اگرتحقق پیداکند بیشک یکی ازمدرنترین اقوام دنیا خواهیم شدولی این امر مهم فقط باهمت همیاری این قوم بزرگ امکان پذیر هست یکی از نشانه های مدرنیته ودموکراسی درجهان پلورالیزم دینی هست که در میان کرد دیده میشود چون هرکس باهردین ومذهب وهرمسلکی که دارند ازادانه درکنار هم رندگی میکنند وحقوق همدیگر رابه رسمیت میشناسند...ولی ماهمیشه گرفتار سیاستهای دوگانه اربابان دنیا شده ایم وازکردها به عنوان بازیچه ورسیدن به اهداف خود نهایت استفاده میبرند وهمیشه این کردها هستند که نردبان ترقی دیگرانند..این همه پرحرفی کردم که به شما عزیزان بگم درهنر که ما بازیچه دست کسی نیستیم ...اگر بسیاری ازهنرمندان ما که ازجمله انها اقای نورالدین بزله هستنددرجامعه هنروموسیقی باوجود استعدادذاتی وصدای بسیار زیبایی که دارند پیشرفتی حاصل نکردند ازبیتوجه هی ماست که این هنرمند اهدافی که درچشم انداز خوددارند هنوز توفیق کاملی حاصل نکردند ایا ای دوستان من.. تاحالاشده سری به سایتهای دیگری بزنینید که ازجمله انها 0خبرگزاری کرد پرس هست 0درخواستی ازاین سایت بکنید تامصاحبه ای بااین هنرمند بزرگ داشته باشند ایا هنوز سایت استاد بزله رابه دوستانتان معرفی کردید تا به سایت ایشان سربزنند وماییه دلگرمی ایشان باشد اقای بزله این همه عشق به ملت کرد که دارند وازجان ومال برای سرپانگه داشتن فرهنگ وموسیقی کرد مایه میگذارندچراباید این همه لطف ایشان رابیجواب بگذاریم ..بعضی وقتها به حرفهای که گفتم ونوشتم فکرمیکنم میبینم که مابازیچه دیگران نشدیم این خود ماهستیم که قدرهمدیگه رو نمیدانیم وهمیشه دردید دیگران واپس گراییم...مردم ترک ایران رانگاه کنید که چگونه ازشهریار شهریاری ساختند که نسلهای بعدی درهرکلامشان به نوشته های این شاعر رجوع کنند ...بیاییددراین زمینه تقلید کنیم تاتوفیقی حاصل کنیم بیاییدقدر این هنرمند بزرگ رابدانیم بنده به عنوان کردی دراین سرزمین پهناور ایران درگوشه ای ازاین خاک ایلام زندگی میکنم ولی همیشه تعصب کسانی که درزمینه هنروموسیقی کرد فعالیت دارند رادارم ودراین میان من کارهای اقای بزله راکه دنبال میکنم ایشان فکرکنم ازهمه فعال ترندچوان با کارهای که روانه بازار موسیقی میکنند وسفرهای که به استانهای وشهرهای کرد نشین که میکنند خود بیانگر این واقعیت هست ...وسلام
-------------------------------------------
رعنا اسدی میگه:-درود بر ملت بزرگ کورد و درودی د باره برمدیریت محترم وب سایت هوادارن نورالدین بذله
جای بسی تاسف است که امروزه در موسیقی کرمانشاه کسانی پرچمدار موسیقی کورد شده اند حقیقتا صلاحیت ندارند نماینده ما باشند من کارهای آقای نورالدین عزیز را بطور کامل گوش دادم حتی در یک آهنگ اون هویت کورد بودن را زیره سوال نبرده چرا هنرمندی چون ایشان باید در خلوت به فعالیتهاشون بپردازند ؟چرا نباید بیان کارهای که در کنجینه ذهنشون هست کمک کنیم که بهتر در دسترس ما قرار بده صادقانه از انصاف بدوره که همه کارهاشو تنهایی انجام بدن من فقط میتونم بگم خدای نگهدارت باشه نورالدین عزیز امیدوارم روزی باشه کسانی پیدا بشن و حداقل قدر شناس کارهای شما باشند و بدانند نورالدین بزله د یگر تکرار نمیشه تا جو ا نه از صدای آسمانیش استفاده کنیم و از هنر صدابرداریش از نواختن سازهای که مینوازد با اون احساس قشنگ بهره بیشتری ببریم بدرود
-------------------------------------------
مجتبی از کرمانشاه میگه:-تا توانی در جهان همراه اهل درد باش/یا مبر نامی ز مردی یا حقیقت مرد باش
سلامی به گرمی آفتاب بر مرد مردها آقا نورالدین بذله عزیز

رفاقت رو از دست فروش بازار نخر یدم , بلکه تو کو چه های خاکی محله مون یاد گرفتم پس خوب میدونم که برا کدوم رفیق زمین بخورم که از زمین خوردنم شاد نشه بلکه دست خاکیم رو بگیره و از زمین بلندم کنه ... زمین خوردتم رفیق!

-------------------------------------------
سروش منصوری میگه:-باسلام وعرض ارادت خالصانه خدمت تمامی طرفداران استادنورالدین بزله وخسته نباشیدخدمت این هنرمندبزرگ ونام اشنا..من هم یکی ازطرفداران استادبزله هستم وافتخاراین داشتم که ازنزدیک باایشان همکلام شوم وازبیانات ونظرات ایشان درهمه نظرهاخصوصاهنرکسب اطلاعاتی کرده باشم ایشان درزمینه هنرموسیقی کردی وزبان کردی تلاشهای بسیاری کردندومستندهای که ایشان اراِِئه دادندخودبیانگراین موضوع هست چون به نظرایشان هنرمندان پیشقراولان درداجتماع جامعه خودهستندوبیانگرمشکلا
تی که سدراه موسیقی وزبان کردی هستندابرازدارندچون ایشان فقط خوانند نیست بلکه فعال اجتماعی هم هستند..مابه این نتیجه رسیدیم که برای عبورازجاده سنگلاخیی که سدراه هنرمندان وزبان کردی هست فقط باید یاهمیاری این افرادبتوان ازاین جاده عبورکردچون ایشان به این نتیجه رسیدندکه مسولیت سنگینی که رودوش این افرادهست باید به نحواحسن انجام وظیفه نمایند.کمترهنرمندی دراین جامعه هستد که مثل ایشان ازجان ومال مایه میگذارن تافرهنگ بزرگ کردی به دست فراموشی سبرده نشوداری اینان هستند که همیشه به خواسته مردم لبک میگوینداگر اثار این هنرمندان نباشد ایندگان مادچار بحران هویت میشوند.وازنظردیگراین
-------------------------------------------
مریم میگه:-مریم از کرج
سلام و عرض تبریک به خاطر راه اندازی این سایت و آرزوی موفقیت برای همه هنرمندان با اصالت این مرز و بوم
من افتخار میکنم که صدای هنرمندی مثل نورالدین دوست داشتنی را گوش می کنم ,ایشان هنرمندی اصیل هستند که اصالت هنر موسیقی کردی را حفظ کردند و دربین کارهای ایشان حتی یک کار بی معنی و بی شناسنامه پیدا نمیشه کرد ,خود ایشان اعتبار موسیقی کردی هستند .
هزاران بار دستان پر مهر و زحمت کش ایشان را میبوسم و از خداوند می خوام طنین صداشون جاودانه باشد .
-------------------------------------------
مهرداد از قزوین میگه:-سلام در جواب خانم شیرین
همانطور که اشاره کردیدبه دستان و بازوان کلفت و بی استعداد که فکر می کنم منظورتان از عنوان این جمله این است که هنر اسیر پول و رابطه است باید بگویم این یک درد است و کسانی از جنس خودت که دلسوز هنر هستند باید حامی هنرمندان واقعی باشند .چون امثال نورالدین حرفها و خدمتهایشان را برای ما لا به لای ترانه ها یشان گفته و اثبات کرده اند .
وقتی آزار را می خواند که "صد جار سرم و در خوارد ..." چرا پی نبریم به این موضوع که صد بار سرش به سنگ خورده از حمایت کسانی که با دورویی کارهایش را و استعدادهایش را نادیده گرفته اند از حسادت .
وقتی از مریم میخواند چرا مریم را یک اسم در نظر می گیریم غیر از این است که هنر هم چون حضرت مریم (ع) پاکدامن است و ایشان از لکه دار شدن آن دامن می نالند .
وقتی در باشگاه بین جوانان کلیپ می سازد چرا درک نمی کنیم به ما خدمت کرده و جوانان کرد زبان را ورزشکار و سالم معرفی میکند نه یک مشت معتاد و غیرمنطقی در نظر برخی غیر کردها .
وقتی از سلطان میگوید چرا باورنداریم از نظر روحی و عاطفی به جایی بهتر از بازوان کلفت و بی استعداد تکیه داده است .
این ما هستیم که در انزوا و کنج قرار داریم نه ایشان ،امثال ما ها مثل کبک سرمان را زیر برف کرده ایم تا آهنگ خان ملی و به لنجه و لار وغریبم و.... را نشنویم که ایشان از قدر نشناسی می گوید .
نوبتی هم باشد نوبت ماست که به واقع قدر دان این هنرمند واقعی باشیم . آرزوی سربلندی برای همه هنر دوستان و هنرمندان واقعی . برادر کوچکتان مهرداد

-------------------------------------------
شیرین میگه:-درود و فراوان درود به شما هنردوستانی که رسالت واقعی هنر را درک می کنید و در قبال آن احساس مسئولیت . خدای هنرمند یاورتان باشد .
من شخصا نورالدین بذله را دوست دارم و شیفته صدای ایشان هستم اما این برای من که دنبال یک الگو در زمینه موزیک می گردم کافی نیست . همگان واقف بر این موضوع هستند که کسانی در زمینه موزیک در حال فعالیت هستند و نام استاد یا هنرمند را یدک می کشند که از خیلی نظرها شایسته گی این القاب و عناوین را ندارند . نورالدین را کسان محدودی برای ما معرفی کرده انداما یک سوال می ماند چرا در خلوت و کنج هستند ؟ایا وقتش نشده از این انزوا بیرون بیاییند قبل از اینکه لکه های ننگ دامن موسیقی کردی زیاد تر شود ؟ چراآنطور که شایسته است از ایشان سخن گفته نمیشود ؟ شاید برای دستهای بازو کلفت بی استعداد ننگ است که ایشان رو شوند . به حق هم صداشون هم اخلاق و انسانیتشون هم استعداد هایی که در زمینه نواختن سازهای متعدد و.... باید حسوداش زیاد باشند .امثال نورالدین مهربون ،آبرو و حیثیت موسیقی کردی هستند بیایید تا وقت داریم به شایستگی برای این حرمتها احترام و ارزش قایل شویم .
-------------------------------------------
ثریا از کرمانشاه میگه:-سلام .
خیلی خوب میشه اگر با هنرمندان شهر کرمانشاه که آزاد کار میکنند و آنهای که در صداوسیما و ارشاد اسلامی مشغولند صحبتهای دوستانه و مصاحبه های بسیار خودمانی به عمل بیاد تا آدم بتونه با تفکراتشون آشنا بشه هر چند میدونم این وبلاگ خصوصی و متعلق به شخصه اما خیلی خوبه .
کم لطفی میشه اگر از شما تشکری نکنم جناب بزله کارهای شما را دوست دارم شما جزء هنرمندان خوب شهر کرمانشاه هستید هیچگاه شعر یا کاری که در شن موسیقی کرمانشاه نباشه از شما نشیدم امید است در راه خدمت به فرهنگ غنی کرد خدمتهای بیشتری انجام بدید.
ثریا هستم از کرمانشاه
-------------------------------------------
کانال تلگرام رسمی هنرمند نورالدین بزله افتتاح شد؛ لینک مستقیم و تنها کانال رسمی
تنها صفحه اینستاگرام هنرمند نورالدین بزله NOOREDINBAZLEH
_Lastest Tracks

آهنگ زمان

اجرای آهنگ خاطره انگیز زمان

آهنگ هَر مه

اجرای آهنگ خاطره انگیز هَر مه

آهنگ سَر ویس

اجرای آهنگ خاطره انگیز سَر ویس

هه جرانی یار

اثر جدید نورالدین بزله

گرده تیوچان ( گرد باد ، طوفان )

اجراء تک آهنگ : نورالدین بزله 2015

آهنگ ریگای کانی

اجراء جدید آهنگ و ملودی فولکلوریک

آهنگ داخه دل

جراء تک اهنگ داخ دل mp3 از نورالدین بزله

داخه دل

کلیپ 2014 هنرمند نورالدین بزله

دیسان

کلیپ جدید هنرمند نورالدین بزله 2014 دیسان

مچو

کلیپ جدید هنرمند محبوب نورالدین بزله با نام مچو

_Albums

آلبوم دی-جی

دانــلود

ده ترک

آلبوم نسیم

آلبوم سمانه

آلبوم جووانی

آلبوم دنیای خزان

آلبوم 2006

آلبوم بریبیان

آلبوم مچو

آلبوم وارانه

تمامی حقوق این وب سایت متعلق است به موسیقی کردی

آمار بازدید: 102286 hits

سامانه مدیریت وب ehmo.ir